Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się z polityką prywatności i korzystaniem przez nas z plików cookie.

Wybór nowego laptopa lub komputera stacjonarnego to często wynik kompromisu między wysokimi cenami za sprzęt klasy domowej, które dyktują sprzedawcy, a naszymi równie wysokimi oczekiwaniami pod względem parametrów technicznych i wytrzymałości. Jak pogodzić te dwie rzeczy? Korzystnym rozwiązaniem może być wybór sprzętu poleasingowego.

Komputer poleasingowy – co to znaczy?

Komputer poleasingowy to poprostu używany komputer odkupiony od firmy po zakończeniu okresu leasingu.

Leasing to nic innego, jak dogodna forma kredytowania zakupów dla firm. W przypadku sprzętu komputerowego leasing pozwala na zakup laptopów i komputerów stacjonarnych najwyższej jakości. Dla dużych firm innowacyjny sprzęt to nie tylko kwestia prestiżu, ale także komfortu pracy i bezpieczeństwa: firmowy sprzęt musi być niezawodny, wytrzymały i bezawaryjny. Dlatego właśnie korporacje, firmy sektora bankowego i branży IT nie szczędzą kosztów, aby inwestować w komputery, których wartość pozostaje zwykle poza zasięgiem domowego użytkownika.

Postęp technologiczny sprawia, że po okresie spłaty leasingu, zwykle po dwóch-trzech latach, firmy decydują się na zakup sprzętu nowszej generacji i wyprzedają używane dotychczas komputery. W ten sposób na rynek trafiają podzespoły, laptopy i komputery stacjonarne wiodących światowych marek w znacznie niższej cenie.

 Tanie komputery stacjonarne poleasingowe - porównaj!

Wady i zalety

Dzięki zakupowi poleasingowego komputera przede wszystkim mamy dostęp do modeli klasy biznesowej, które często nie trafiają do masowej sprzedaży jako zbyt kosztowne i – dosłownie – zbyt wytrzymałe dla domowego użytkownika. Ponieważ ceny sprzętu poleasingowego stanowią ułamek jego pierwotnej wartości, wymarzony laptop czy desktop znajduje się w zasięgu przeciętnego nabywcy. Warto przy tym dodać, że sprzęt używany w korporacjach czy dużych firmach rzadko bywa wykorzystywany w stu procentach, stąd jego zużycie nie wpływa znacząco na dalsze użytkowanie przez nowego nabywcę.

Sprzęt poleasingowy, który ma dwa-trzy lata, nie będzie oczywiście wyposażony w najnowsze podzespoły, jednak dla większości użytkowników jego parametry techniczne nadal będą w zupełności wystarczające. Zanim używane laptopy i komputery stacjonarne powtórnie trafią na rynek, przechodzą proces regeneracji i konserwacji – CebITgroup daje również gwarancję na niezawodność produktu.

Jedyną wadą komputerów „z drugiej ręki” są ślady użytkowania: przetarcia obudowy i drobne zarysowania, co przy atrakcyjnej cenie nie stanowi jednak dużego problemu.

 

Dla kogo?

Zakup sprzętu poleasingowego jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla użytkowników domowych, którzy za niewielkie kwoty chcą korzystać z komputerów stacjonarnych, laptopów lub podzespołów wysokiej jakości, pochodzących od wiodących producentów, takich jak Dell, Lenovo czy IBM.

Rozwiązanie to można także polecić właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw, organizacjom charytatywnym czy szkołom – dla nich zakup używanych komputerów łączy się z dużymi oszczędnościami, jednak bez utraty jakości zakupionego towaru.