Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się z polityką prywatności i korzystaniem przez nas z plików cookie.

Komputery poleasingowe to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą kupić naprawdę solidny sprzęt w okazyjnej cenie. Wśród potencjalnych odbiorców możemy wyróżnić jednak kilka grup, dla których taki wybór będzie szczególnie korzystny. Czy znajdujesz się w którejś z nich?

 Rozważając zakup komputerów poleasingowych warto wziąć pod uwagę, że pochodzą one z firm. Te wybierają do pracy zazwyczaj sprzęt klasy biznesowej, który cechuje się większą trwałością niż komputery konsumenckie. Jego żywotność obliczona jest na wiele lat, czyli okres znacznie dłuższy niż umowa leasingowa – po jej zakończeniu nadal zachowuje swoje pierwotne parametry.

 Jeżeli chce się kupić wytrzymały komputer, warto zwrócić uwagę na takie marki jak Dell, HP czy Lenovo (wcześniej IBM). Modele biznesowe z ich oferty cechują się wysoką wydajnością oraz niską awaryjnością, dlatego są bezpiecznym wyborem nawet w przypadku egzemplarzy, które mają 2-3 lata. Dla kogo wybór takiego sprzętu będzie optymalnym rozwiązaniem?

 Banki i inne duże firmy

 Biorąc pod uwagę solidność sprzętu komputerowego pochodzącego z zakończonych umów leasingowych, nic dziwnego, że na wyposażenie nim swoich placówek decydują się duże firmy, w tym banki. W przypadku tych ostatnich bezpieczeństwo IT ma niezwykle dużą wagę, więc fakt, że decydują się na wybór takiego rozwiązania jest najlepszym dowodem na to, że sprzęt poleasingowy nie niesie za sobą żadnego ryzyka.

 W przypadku dużych firm, które decydują się na skorzystanie z takiej oferty, najistotniejszym argumentem często jest fakt, że mogą nabyć specjalistyczny sprzęt w korzystniejszej cenie. Stacje graficzne czy serwery to w przypadku nowych egzemplarzy koszt często kilkunastu tysięcy. Wybór oferty poleasingowej to znaczne oszczędności, które pozwalają na optymalny zakup - za niższą kwotę dostaje się sprzęt wyższej klasy. Można w ten sposób także przygotować w ramach jednego budżetu więcej stanowisk roboczych, niż byłoby to w przypadku wyboru fabrycznie nowego sprzętu.

 Małe firmy

 W przypadku niedużych przedsiębiorstw zakup nowego sprzętu komputerowego może być bardzo obciążającym wypadkiem. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z oferty produktów poleasingowych. Pozwoli to nie tylko obniżyć koszty zakupu, ale także w przewidzianym budżecie nabyć sprzęt wyższej jakości.

 W większości przypadków komputery w firmach wykorzystywane są do typowych zastosowań biurowych, więc nie potrzeba do nich najnowszych modeli. Dlatego znacznie lepszym wyborem będzie zakup starszego komputera z wyższej półki niż nowego kiepskiej jakości. Różnica w komforcie pracy na tanim komputerze a na modelu biznesowym jest ogromna.

 Na przykład w przypadku laptopa wchodzą tutaj czynniki, które przez laików nie są często brane pod uwagę, a mają ogromny wpływ na wygodę codziennego użytkowania. Chodzi tu między innymi o jakość matrycy (odwzorowanie kolorów, równomierne podświetlenie, szerokie kąty widzenia), solidną obudowę, ciche działanie, niską temperatury podczas pracy oraz dobrą klawiaturę, dzięki której pisanie będzie przyjemnością, a nie udręką.

 Sektor publiczny

 Inwestowanie w rozwój infrastruktury IT szkół i urzędów to konieczność, z której chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę. Zakup nowoczesnego sprzętu wiąże się w oczywisty sposób z dużymi kosztami, które dla budżetów instytucji publicznych są często dużym obciążeniem. Sprzęt poleasingowy jest dobrym wyborem dlatego, że w przypadku większości zdań nie potrzeba komputerów o najwyższych parametrach, ale takich które będą cechowały się stabilnym i bezawaryjnym działaniem przez wiele lat.

 Studenci

 Wybierasz się na studia lub już studiujesz i potrzebujesz komputera, który Cię nie zawiedzie? Podobnie jak w powyższym przypadku, wybór biznesowego laptopa z oferty poleasingowej będzie dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz mieć pewność, że będzie dobrze pisało Ci się prace zaliczeniowe, które nie znikną razem z psującym się komputerem, wybór dobrego sprzętu znanej marki to właściwe rozwiązanie.

 Studencki portfel zazwyczaj nie jest zasobny, więc jeśli za nieduże pieniądze możesz mieć sprzęt wysokiej klasy, warto zdecydować się na ten ruch. Na takim komputerze raczej nie pograsz w najnowsze gry, ale to w zasadzie zaleta – przynajmniej nic nie będzie Cię odciągało od nauki.

 Freelancerzy

 Praca na własny rachunek nie jest lekkim kawałkiem chleba, szczególnie kiedy dopiero się zaczyna. Początek drogi wolnego strzelca naznaczone są trudem i znojem, a przede wszystkim niedostatkami gotówki. Dlatego wybór poleasingowego sprzętu pozwoli Ci nabyć komputer z wysokiej półki bez naciągania do granic możliwości ograniczonego budżetu.

 Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, copywriterem, grafikiem czy architektem, znajdziesz wśród oferty poleasingowej sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania. Pozwoli Ci na komfortową pracę bez obaw o nieprzewidziane awarie, które częściej mają miejsce w przypadku komputerów konsumenckich. Nie są obliczone na długą, bezawaryjną pracę przy intensywnym użytkowaniu, a raczej częstą wymianę, dyktowaną przez pogoń za technicznymi nowinkami i designerskimi fajerwerkami.

Nawet jeżeli nie zaliczasz się do jednej z tych grup odbiorców, to nie znaczy, że sprzęt poleasingowy nie jest dla Ciebie. W wymienionych przypadkach pojawia się wyraźna potrzeba zakupu solidnego i niezawodnego sprzętu, a środki jakimi się dysponuje, zazwyczaj są ograniczone. W takim wypadku poleasingowy komputer może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli chcesz za nieduże pieniądze nabyć profesjonalne narzędzie do pracy lub zastosowań hobbystycznych, to rozważ taką możliwość. Bardzo prawdopodobne, że okaże się to dla Ciebie najlepszym z dostępnych rozwiązań.